Sedat İskenderoğlu/Dörtyol

 

İlçe Seçim Kurulu nezaretinde toplanan 25 kişilik Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi bugün saat 10;00’dan itibaren Yönetim, Disiplin, Üst Kurul ve Meclis Başkanlığı için oy kullandı. Meclis üyelerinin tamamının iştirak ettiği seçimlerde Ercan Yıldırım’ın başkanlığında Hacı Dede Tokgöz, Mehmet Çankır, Mehmet Ertunç, Muhammet Sait Arslan, Bestami Altan ve Ahmet Nadir Bülbül’ün yönetim kurulu üyeliğinde tek liste oylandı. Tek liste 20 kabul, 5 boş olmak üzere oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Tek liste halinde gidilen Disiplin Kurulu seçimlerinde de 20 kabul, 5 boş oy kullanıldı. Oy çokluğu ile Salih Uzun, Mevlüt Coşkun, Metin Dağlıoğlu, Sinan Ertunç, Murat Nazif Özkul ve Emre Ayhan Disiplin Kurulu Üyeliklerine seçildiler.

 

Tek Liste halinde gidilen Genel Kurul Delegeliğinde Mustafa Kara ve Erdoğan Er 20 kabul, 5 boş oy alarak oy çokluğuyla seçildi. Meclis Başkanlığına Mustafa Şahin tek aday olarak gösterildi. Yine sandıktan aynı sonuç çıktı.

 

Cemal Talay, Oda başkanı olarak görev yaptığı 20 yıla yakın sürede edindiği bilgi ve tecrübelerini yeni oluşan yönetimle paylaşmaya devam edeceğini belirterek başarı temennilerini iletti.

 

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım da, bir süredir devam eden seçim heyecanını demokratik bir ortamda ve saygı kuralları çerçevesinde bu gün itibariyle tamamlamış bulunduklarını ifade ederek “Bu sürece katkı sunan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası tüm organları ve üyeleriyle dün olduğu gibi bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberlik içerisinde olacak. Yerel yatırımcılarımızın gücüyle bölgesel kalkınmanın gerçekleştirilmesinde ve bu amaca ulaşmak için yerel kapasitenin geliştirilmesinde, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odamız kilit görevler üstleneceklerdir. Bu açıdan bakıldığında, yerel kapasitenin arttırılmasında üstümüze düşen sorumluluğun farkındayız. Sürecin zorluğunun aşmak için sağlıklı bir iletişim ağı oluşturacağız. Devamında ortak çalışma ve işbirliği kültürünü egemen kılarak bölgesel bir güç odağı haline gelmeliyiz. Müteşebbis gücün temsilcisi olan Odamız siz üyelerimize her türlüğü tenkit desteği sağlayacak. Somut projeler etrafında üyelerimizi bir araya getirerek yerel ve bölgesel kalkınma sürecinin el birliğiyle destekçisi olacağız” diye konuştu.