Dörtyol’da hastaların %40’ının halen Osmaniye, İskenderun, Antakya Merkez ve Adana’ya gittiklerini vurgulayan Ak Parti Hatay Milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, “Şu anda Dörtyol yeni Devlet Hastanesi 408 yataklı olarak projelendirildi. Avrupa Birliği Fonuyla yapılacak. İhale aşamasında AB Fonunda 40 milyon Euro, bugünkü Türk parasıyla 215-216 milyon TL bir para bloke edildi bekliyor. Beş yüz gün de işin yapım süresi var, hadi biz yanıldık 700 gün olsun iki yıl gibi bir zaman diliminde bu hizmete hep birlikte kavuşacağız” dedi.

 

Hasta sağlığı açısından da hizmetleri mahallinde vermenin önemine dikkat çeken Ak Parti Hatay Milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, “İnşallah iki yıl sonra hizmete geçecek yeni hastanemizde bu hizmetleri de alırız, birçok hastalarımız da yolda telef olmaktan kurtulur. Bu arada yeni hastane ile kapasite artınca birçok branşlar da kendiliğinden gelecek, ilçemiz açısından da çok güzel olacak” diye konuştu.   

 

Türkiye Dünya ölçeğinde hatırı sayılır ülkeler arasında yer aldığını belirten Ak Parti Milletvekili adayı H. Bayram Türkoğlu şunları kaydetti: “Bizim daha hızlı kalkınmaya ihtiyacımız var. İşaret edilen muhasır medeniyetler seviyesini yakalamak, onun fevkinde hareket etmek, daha ileriye adım atabilmek, geleceğin müreffeh büyük Türkiye’sini inşa edebilmek için daha çok gayrete ve çalışmaya ihtiyacımız var. Bunun için hem güçlü hükümet, güçlü meclis, bunun akabinde oluşacak güçlü Türkiye’ye ihtiyacımız var. Her zaman olduğu gibi bugün daha çok birlik-beraberliğe ihtiyacımız var. Birlik ve berberliğimiz muhafaza edildiği sürece de Allah’ın izniyle bu milletin bileğini hiç kimse bükemez, bu devletin sırtını da hiç kimse yere getiremez, gelecek hepimiz için aydınlık olacaktır, yürekten inanıyoruz…”