Gençlik haftası münasebetiyle her yıl düzenlenen bisiklet turu için katılımcılar, Dörtyol Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bahçesinde toplandı ve saat 10.00’da da start verilerek hareket edildi. Bisiklet turu Hacı Bayram Türkoğlu Bulvarından başlayarak Özerli Mahallesi M. Kemal Duduoğlu Bulvarından, Özerli Mahallesindeki İlk Kurşun Müzesine geçilerek ziyaret edildi.

 

Dönüş güzergahı Dörtyol çarşı merkezine doğru devam edilen gençlik bisiklet turu, Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra çarşı merkezinden geçilerek başladığı nokta Dörtyol Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bahçesinde sona erdi.

 

Dörtyol Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Selçuk Kayhan, bisiklet turunun amacının gençlerle bisikleti daha aktif kullanmaları konusunda farkındalık oluşturmak bisiklet sporuna gençleri yönlendirmek ve sporu sevdirmek olduğunu söyledi.

 

Bisiklet turuna öğrenciler, vatandaşlar, Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği, AÇED (Amanoslar Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği) ile Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Spor Kulübü Derneği üyeleri katılarak ilgi gösterdi.