Sedat İSKENDEROĞLU/Dörtyol

Üst üste aldığı ödüllerle adını sıkça duyuran Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu defa Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında sergiledikleri Milli kültürün önemli bir motifi olan Hacivat –Karagöz ile fark yarattı.

 

Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11-C sınıfı alan öğrencileri kendilerinin imalatını yaptıkları Hacivat –Karagöz karakterlerini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Gülşen Arslanoğlu’nun nezaretinde ‘Hayal Perdesine’ de taşıyarak ayrı bir başarıya imza attılar.

 

"Milli kültürün devamlılığı, toplumun değerlerine olan bağlılığını arttırır" anlayışı ile Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Alanı öğrencilerinin hazırladığı Hacivat -Karagöz kuklaları gösteriye dönüştürülerek Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında sergilenmeye devam ediyor.

 

Gösteriyi planlayan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Gülşen Arslanoğlu ve 11-C sınıfı alan öğrencilerinin 9 Ocak İlkokulu, Mehmet Akif İlkokulu, Şehit Harun Taş İlkokulu ve Ocaklı Anaokulunda yaptıkları gösteriler büyük beğeni topladı.