Arsuz Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Dr. Asaf Güven, partisi ve İYİ Parti İlçe teşkilatları ve partililerle birlikte İskenderun Adliyesine geldi. Seçim Kurulu Başkanı Hakim Salih Doğan’a çiçek takdim etti.

 

Mazbata töreni öncesinde bir konuşma yapan Seçim Kurulu Başkanı Doğan, yapılan yerel seçimlerde Arsuz Belediye Başkanlığını Asaf Güven kazandığını ilan ederek “Biz seçim kurulu olarak seçimin demokrasi içerisinde hiçbir hak kaybına sebebiyet vermeden seçimin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seçilen Belediye Başkanının bugün itibari ile inanıyorum ki parti kimliğini bir kenarı bırakarak herkese eşit hizmet yapacağını düşünüyorum. Şimdiden başkana başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Arsuz’un yeni Belediye Başkanı CHP’li Dr. Asaf Güven de seçimin sorunsuz ve başarılı geçmesi için elinden gelenleri fazlasıyla yapan İlçe seçim kuruluna teşekkür etti.

 

Demokrasinin gereği olarak 5 yılda bir seçimlerin gerçekleştiğinin altını çizen Dr. Asaf Güven “Bundan sonra yeni bir döneme başlıyoruz. Bizleri seçim süresince yalnız bırakmayan CHP ve İYİ Parti teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Ay yıldızlı bayrağın altında bulunan herkese eşit hizmet edeceğimi herkesin bilmesini istiyorum” dedi.