TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun açıklanan raporuna tepki gösteren CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu “FETÖ lekesini kimse CHP’ye süremez” dedi.

 

      Partisinin İskenderun’da ilçe örgütünde partililer ile bir araya gelen CHP Hatay Milletvekili Mevlut Dudu TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek’in açıklamalarına sert açıklamalarda bulundu.

 

      Bu darbeyi araştırma komisyonunun, darbeciler tarafından rehin alınan, Genel Kurmay Başkanı ile MİT müsteşarını dinlemediğini hatırlatan CHP’li Mevlüt Dudu “Daha birçok darbe konusunda bilgi aktarabilecek yetkili ve etkili ismi dinlemedi. Bütün eleştirilerimize, çağrılarımıza rağmen bu yolu tercih etmedi. Bugün darbe raporunu açıklamış. Rapor şu; FETÖ’yü Cumhuriyet Halk Partisi cesaretlendirmiş değerli arkadaşlar. FETÖ’cü kanısı bu milletin % 90’nında olan bir milletvekili utanmadan CHP’yi FETÖ’yü cesaretlendirmekle suçlayabiliyor. Bu lekeyi CHP’ye bulaştırmaya, hiç kimsenin gücü yetmez” diye konuştu.

 

      80-100 civarında milletvekilinin Bylog listelerinde ismi olduğu milletin, toplumun büyük kesiminde hakimken, bu konuda çok ciddi şüphe varken, bir tane bile milletvekili olmadığına işaret eden CHP’li Dudu “Yine en şüpheli milletvekillerinden birisi darbeyi araştırma komisyonu başkanlığı yapıyor. Sonrasında da sonuç olarak nerdeyse CHP’yi darbecilikle suçlayacak, anlama gelebilecek şekilde, İşte, FETÖ’yü Cumhuriyet Halk Partisini cesaretlendirmekle suçluyor. Reşat Petek’e İsmet Paşanın sözüyle ,’Hadi oradan Hadi oradan” şeklinde konuştu.