İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği olağan genel kurulunu gerçekleştirerek tek listeyle gidilen kongrede katılan tüm üyelerin oyunu alan Başkan Cemal Çelik güven tazeledi.

 

İTSO’da yapılan kongrede konuşan Başkan Çelik, eczacı kalfası olarak başladıkları mesleğe, yasal düzenleme ile Eczacı Teknisyeni olarak devam ettiklerini belirterek bu yıl 18 Üniversite bünyesinde Eczacı Teknisyenliği Yüksek Okulu’nun açıldığını söyledi.

 

100 BİN ECZACI TEKNİSYENİ VAR

Önceleri pek önemsenmeyen mesleğin, gitgide kalite kazandığına işaret eden Başkan Çelik “Meslekte kalite ve saygınlık yukarılara doğru çıkıyor. Artık eczacı teknisyeni olmak için en az 2 yıllık bu açılan yüksekokulu bitirmek gerekiyor. Şu anda Türkiye’de 100 bin kişi eczacı teknisyeni olarak görevini sürdürüyor” dedi.

 

SERTİFİKA ALMAK İÇİN SON KURS

Eski teknisyenlerin de çalışabilmeleri için sertifikalı olmaları gerektiğini ifade eden Çelik “Daha önce bu nedenle kurslar açmıştık. Şimdi son bir kez İskenderun’da sertifika almamış arkadaşlar için kurs açacağız. Mesleğimizin önemi giderek artıyor” diye konuştu.

 

530 üyesi olan İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği, yapılan seçim sonucu yönetim kurulunu şu isimlerden oluştu: Cemal Çelik (Başkan), Elida Keskin, Yakup Oral, İlhan Soyak, Mesut Avcı, Ali Basan, Faruk Delioğlullarından, Fatih Alkaya, Yusuf Çalışkan, Serdar Yektaş, Münür Kök, Şakir Coşkun, Emre Şehirli, Gani Deveci, Gazi Ali Tümkaya, Erken Çıplak ve Selen Beyazgül.