Hatay Valisi Erdal Ata başkanlığında yapılan toplantıda, Hatay’ın eğitimdeki genel durumu ve 2018 eğitim-öğretim yılına yönelik yatırımlar masaya yatırıldı.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ilçe Kaymakamları ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

İlin eğitim-öğretimdeki mevcut durumu hakkında hazırlanan sunum ile başlayan toplantıda, İkili eğitim yapan okulların normal eğitime geçmelerinin hedeflendiği, 2016-2017 yılında yatırım programına alınan 1.549 dersliğin bitirilerek eğitim hizmetlerine kazandırıldığı, 1433 dersliğin ise yapım işlerinin devam ettiği bildirildi. Tam gün eğitim hedefine yönelik yürütülen çalışmalar, derslik yatırımları, yeni eğitim-öğretim döneminde atılacak adımlar detaylarıyla ele alındı.

Hatay Valisi Erdal Ata; ülke genelinde tam gün eğitime geçiş kararının aldığını hatırlatarak, şunları söyledi:

 “Eğitim hepimizin en öncelikli meselesidir. İlimizde eğitim kalitesini artırdığımız oranda yapılan diğer hizmetler değer kazanacaktır. Devletimiz geçmişe göre milli eğitime çok ciddi kaynaklar aktarıyor. Ancak ilimiz genelinde yaşayan hayırseverlerimiz ve iş adamlarımızdan eğitim alanında bugüne kadar verdikleri desteği artırarak sürdürmelerini bekliyoruz. Eğitim yatırımı konusunda kim bir adım atarsa bizler de atılacak her adımı fazlasıyla destekleyeceğiz. Eğitim ortak geleceğimizin en önemli yatırımı ve sosyal sorumluluğun en değerli parçasıdır.”

Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, yapımı devam eden ve önümüzdeki dönemde yapılacak eğitim yatırımları hakkında bilgiler verdi.