Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil’i ziyaret etti. Aygün bu yılın temasının "Ekonomik Kalkınma İçin Güvenli Bir İş Ortamı" olduğunu belirtti.   

Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün ve beraberinde heyet İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i ziyaret etti.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’un sürekli gelişen en büyüyen bir şehir olduğunu ifade ederek, Dünya Gümrük Gününü kutlayarak, ”İskenderun coğrafi konumu ve tarihi geçmişi ile ülkemizin en önemli merkezlerinden biridir. İskenderun’u bölgenin ticaret merkezi yapmak için bizlerde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bunun için Sarıseki Mahallesinde bulunan Belediye hizmet binasını gümrük laboratuvarı olarak Bölge Müdürlüğüne ücretsiz tahsis etmiştik. İskenderun’un geleceği için çok önemli bir adımdı bu. Şehrin ticari yaşamına büyük yarar getireceğini düşündüğümüz bu karar ile bölge ticareti ve özellikle iş dünyasına önemli bir avantaj sağlanmış oldu” dedi.

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün Dünya Gümrük gününün her yıl 26 Ocak tarihinde kutlandığını belirterek,” Bununla beraber de her yıl gümrük günü kutlamalarında bir tema belirleniyor. Bu yılki temamız, "Ekonomik Kalkınma İçin Güvenli Bir İş Ortamı" .Bugün nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz. Bugünün önemini ve amacını anlatıyoruz. Bununla birlikte de yapmış çalışmalar hakkında da bilgi veriyoruz. Ayrıca gümrük müdürlüğüne vermiş olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette bölgenin ekonomik konuları hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.