Sahipliğini Sibel Toran ve Serpil Bozdaş’ın yaptığı Elit Kitap Kırtasiye’nin Ulucami Caddesi’ndeki mağazanın açılışına, CHP Hatay Milletvekili adayı Sedat Topal ve MHP adayı Av. İlhami Boşça ile davetli grubu katıldı.

 

Törende konuşan CHP’li Serkan Topal, okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında “İnsanlar, konuta, rezidanslara yatırım yapacaklarına kitaba ve eğitime yatırım yapmaları gerektiğine dikkat çekerek “Herkes okumalı. Okumak insanı doğru yola yönlendirir. Herkes günde bir kitap okumalı. İnsanlar, konuta, rezidanslar yerine, eğitime yatırım yapmaları çok daha yararlı olacağına inanıyorum” dedi.

 

MHP adayı Av. İlhami Boşça da, bu açılışı çok anmalı görerek önemsediğini dile getirerek “Bu güzel işyerinin açılışına katılmak bana büyük bir mutluluk yaşattı. Bu işyerini hizmete açan Sibel Toran ve Serpil Bozdaş hanim efendileri yürekten kutluyorum. Bu güzel işyerinin İskenderun’a ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Duaların edildiği açılış kurdelasını, milletvekili adayları Topal, Boşça, iş yeri ortakları Toran ve Bozdaş birlikte kesti.

 

Açılışın ardından Sibel Toran ve Serpil Bozdaş, davetlilere işyerinin faaliyetleri konusunda bilgiler vererek “Burada herkes gelip dilediği gibi butik Z kütüphanesinden rahatlıkla faydalanabilirler. Bunun yanında şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına sadece bir hafta, bir gün veya bir ay değil, yılın tümünde aldıkları her ürüne yüzde 50 ile sahip olabilecekler” diye konuştu.

 

Burada da konuşan milletvekili adayı CHP’li Topal, işyerinin kendisini çok büyülediğini, şehit ve gazi çocukları için belirlenen tarifeden dolayı işletme sahiplerini kutladı.