ATT DER eski Genel Başkan Yardımcısı Türk Kızılay’ı İskenderun Şube Yönetim Kurulu üyesi Osman Nuri Kundakçı sosyal medya hesabından 50 dakikaya sığan belki de mutlu sonla biten 2017’nin en güzel hikayesini paylaşarak çok da güzel mesaj vermiş.

 

Bugün Antakya’da 2017 yılının son günü ve yeni yıla sayılı saatler kala, Honda Kavşağında dolmuştan inen Osman Nuri Kundakçı tam karşıdan karşıya geçerken kaldırımda elinde bisikletli bir çocuk gördüğünü, 3-4 yaşlarında olduğunu belirterek şunları anlatıyor: “Etrafta yoldan geçen vızır vızır araçlardan başka kimse yoktu. Dedim ki ‘Baban, annen nerde?’ Konuşması hiç anlaşılmıyor, biz adını Emre anladık, zira Emre diye seslenince bakıyordu. Polisi aradım çocuk şubeden geldiler. Bulmam aramam ve gelmeleri yaklaşık 30 dakika sürdü. biz bu arada yakındaki bakkala geçtik, oturduk o meyve suyu içip çikolatasını yerken elimdeki telefonu gördü ‘fotoğraf çekilelim’ dedi. Bu sırada polis geldi emniyet ile istişare yaparken neyin nesidir, anne baba adını öğrenmeye çalışırken o esnada uzaklardan koşarak gelen bir kadın gördük, tam 50 dakika sonra! Kaldırdım çocuğu yukarı ‘Bak o kim?’ dedim. ‘Anneee’ diye ses verdi ve yüzünde Munzur bir gülümseme oldu…”

 

Bu arada çocuğun adı Emre değil Barış olduğunu, yaklaşık 1 km ötede evlerinin olduğu öğrendiğini ve kaybolmuş olabileceğini kaydeden Osman Nuri Kundakçı “Bu yaştaki çocuklara dikkat edin! ‘gel sana çikolata alayım, hadi anneye gidelim’ dediğimde sorgusuz yanımda geliyordu. Her zaman iyi niyetli insanlar olmuyor sokaklarda. Bu arada emniyet Çocuk Şube ekipleri çok kibar insanlardı, ayrıca teşekkür ediyorum. Çikolata ve meyvasuları için de Orhan Uçar abiye teşekkürler” dedi.

 

Türkiye’de ve dünyada çocuk istismarı kaçırma olaylarının hız kesmediği günümüzde mutlu sonla bitmeyen o kadar çok yaşanmışlık var ki, hem çocuğun, hem de ailenin dünyasını karartan… Acısı bir ömür boyu süren, yokluğunun boşluğu ölene kadar doldurulamayan acı ve ibret dolu hikayelerle dolu Türkiye, aman biraz daha dikkat!