Bursa'da bir devlet hastanesinde kadın doğum bölümünde hemşirelik yapan 32 yaşındaki Elvan İçin Yıldırım İlçesi, Erikli Mahallesi, Eflak Caddesi üzerinde bulunan 5. katlı apartmanın en üst katında düşmüş, ilk müdahalenin ardından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Elvan İçin’in acı haber ailesi ve tüm sevenleri derinden üzerek yasa boğdu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Gülendam İçin’in 2012 yılında memuriyete başlayan kızı Elvan İçin, 2014 yılından itibaren de Bursa’da devlet hastanesinde görev yapıyordu.

 

Bursa’dan memleketi İskenderun’a getirilen cenaze İskenderun İlçesi’nde ikamet ettiği Sakarya Mahallesi Başkent Sitesi’ne getirilerek helallik alındı, burada Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Gülendam İçin’i acılı gününde CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin de yalnız bırakmadı.

 

Öğle namazına müteakip Tosyalı Camii’nde kılınan cenaze namazına CHP İskenderun ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, partililer, aile yakınları ve kalabalık cemaat topluluğu katıldı. sonrasında Çankaya Mezarlığı’nda gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.


İNTİHAR DEĞİL KAZA!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, ailenin acısını paylaştığını ifade ederek, “Elvan kızımız için çok üzgünüz, yüreğimizi dağladı. Başka üzüldüğümüz şeyler daha var, yapılan haberler doğru değil. Hem toplumun, hem ailenin vicdanında infial yaratıyor. Kızımız sigara içmekteyken cama yaslanıyor. Kazayla yere düşmüştür. Haberlerin doğruluğunu tespit etmeden, kesin bilgiye ulaşılmadan yapılan haberlerde ailenin ve toplumun vicdanını nasıl zedeleyeceği düşünülmelidir. Yüreğimiz kan ağlıyor, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum” dedi.    

  

32 yaşında hayatını kaybeden Elvan İçin’in cenazesi nedeniyle Sakarya Başkent Sitesinde kurulan taziye çadırında bulunan sevenleri, yakınları ve akrabaları üzüntüye boğuldular.