Gayrimenkul alım-satım emlakçılık mesleğini yapabilmek için sertifika şartı getirilmesi, bu alanda çalışan ve çalışmak isteyenleri İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde açılan emlak danışmanlığı kursuna ilgiyi arttırdı.

 

Bu dönem Emlak danışmanlığı eğitimleri alan kursiyerleri akşam yemeğinde buluşturan Eğitmen Hayrettin Durak tanışma ve kaynaşma pekiştirmek için bu güzel ortamı oluşturduklarını belirterek “Ayrıca bilgi alışverişi devamı yönündeki gayretleri sergilemek istedik. Saygılı, düşünen, üreten ve yorum yapan, kendini yenileyen, Atatürk’ün izinden giden, onun ilke ve inkılaplarına bağlı, seviyeli, dürüst emlak danışmanı yetiştirmenin mutluluğu içerisindeyim” dedi.

 

HEM’de açılan Emlak Danışmanlığı kursuyla ilgili kursiyerler ise şunları söyledi: “Müteahhitlik yapıyordum, işler kötüye gidince, Emlak danışmanlığı sertifikası alıp, işimin başına geçmek istiyorum. Kendi işimi kurmak istiyorum. Bu sayede insanlara kadının gücünü göstermek istiyorum aslındı. Bu işi seviyorum, yapabileceğim bir iş. Emlak hep kazandırır, üç sene sonra da beş sene sonra da…”