İSMO Başkanı Merih Hasan Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin İTSO ziyaretinde ağırlıklı olarak mükellefleri yakından ilgilendiren Vergi Affı konuları ele alındı.

 

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMO) yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde,   İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Selma Yılmaz ve İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez katılım gösterdi.

 

İSMO Başkanı Merih Hasan Yıldırım, Mali Af ile ilgili meslektaşlarını sürekli bilgilendirdiklerini, bu konu ile ilgili İTSO’da üyelere yönelik en yetkili kişilerden biri olan TÜRMOB Eğitmeni Halim Bursalı tarafından katılımcılara ‘7143 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ve kanun ile getirilen Mali Affı’ konusunda eğitim  semineri düzenlendiklerini  ifade etti.

 

AF YASASI MÜKELLEFLER İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Yıldırım;“Bizim meslekte kanunlar ve mevzuatlar sürekli değişiyor. Bu nedenle sürekli  en son mevzuatların dikkate almak lazım. Yeni af yasası mükelleflerimiz ve üyeleriniz için önemli bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Bu vesile ile şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına İTSO’nun yeni yönetiminde yeni dönemde yapacağı çalışmalarda başarılar diliyoruz” diye konuştu.

 

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz;“Bizlerde sürekli üyelerimize yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Son çıkan 7143 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili sürecin üyelerimiz için bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Ekonominin durgun seyrettiği bir dönemde birikmiş borçları olan üyelerimizin bu fırsattan faydalanması gerekir” dedi.

 

Yılmaz,üyelerinin bu süreci iyi değerlendirerek, borçlarını yapılandırma yoluna gitmesi gerektiğine vurgu yaptı.