Son dönemlerde Hatay’daki okulların idaresinin de destekleyerek öğrencilerinin birbirinden ilgi çeken, ‘vatan bayrak millet sevgisi, birlik ve beraberlik vurgusu yapılan klipler sosyal medyada geniş kitlelerin beğenisine sunuldu. Birçok okulun farklı senaryoları görüntülü kayda alarak sosyal ağlarda paylaşılarak, ulaşılan alan rakamlarına göre beğeni topladı.

 

Kısa süre önce Konya Ereğli Kâzım Karabekir ortaokulu öğrencileri Türk Polis ve askerlere destek amaçlı bir klip çekti. Ereğlili öğrencilerin hazırladıkları, Türk Askeri ile Türk Polisine armağan ettikleri klip ise izleyenleri hem etkiledi, hem de beğeni ve paylaşımlarla yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısına ulaşmayı başardı. Klip kısa sürede büyük ses getirdi, izleyenler böyle bir çalışmadan dolayı hem okul yönetimini hem de öğrencileri tebrik etti. Klip kendi alanında sosyal medyada ile sosyal ağlarda izlenme ve paylaşım rekoruna gidiyor.

 

Bu arada Konya Ereğli Kazım Karabekir Ortaokulu, özellikle sosyal sorumluluk projeleri klip çekimi konusunda daha önce de yaptığı birkaç çalışmayla da ilgi çekmeyi başarmıştı.