Adil COŞKUNER/Erzin

Atatürk Parkındaki atanın büstüne çelenklerin konulması, saygı duruyu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni Şehit Muhammet Kılınç stadında devam etti.

 

Kutlamalara Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Selim Tıraş, İlçe Emniyet Müdürü Ali Çolak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Asarkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ökkeş Koçak, AKP İlçe Başkanı Özden Doğan, CHP İlçe başkanı Akif Özer, MHP İlçe Başkan Vekili Ali Şener, İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Türk, Belediye meclisi üyeleri öğretmenler,  öğrenciler ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.  

 

Burada da tören istiklal marşının okunmasıyla başladı, Kaymakam Demirci ve Belediye başkanı Elamsoğlu birlikte sahada öğrenciler ile vatandaşların bayramını kutladılar.

 

Günün önem ve anlamını belirten konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Asarkaya dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın mutluluğu ve coşkusunu yaşadıklarını söyledi.

 

Öğrencilerin yarışmaları ile devam eden tören, yarışlarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Birinci gelen öğrencilere kaymakam Demirci, Ezin Belediye Başkanı Elmasoğlu ve Cumhuriyet Savcısı madalyalarını takdim etti. Kutlamalar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün folklor ekibi ile çocukların gösterileriyle sona erdi. Öğrenciler büyük bir coşkuyla kutladıkları 23 Nisan Bayramında veliler de çocuklarını büyük bir heyecanla izlediler.