Adil Coşkuner/Erzin

Erzin’de Cumhur İttifakı adayına 5 bin 378 oy fark atarak belediye başkanlığını kazanan Millet ittifakının CHP’li adayı Av. Ökkeş Elmasoğlu Adliyeye giderek İlçe Seçim Kurulundan görev mazbatasını törenle teslim aldı.

 

Erzin Adliyesinden mazbatanı alarak meclis üyeleri ve partilerle birlikte belediye binasına kadar yürüyen yeni Belediye Başkanı Elmasoğlu’nu burada da coşkulu partili topluluğu davul zurna eşliğinde karşılandı. Belediye meclis üyeleri Orhan Ateş Ökkeş Koçak, Burak Tıbıkoğlu, Ali Kemal Kömür, Esra Çopur Vural, Ozan Ertaç, Ferhat Özdoğan, Oktay Özsoy’u balkona davet edildi.

 

Erzin Belediye binası önünde seçim zaferini kutlayan Millet ittifakının İYİ Partili ve CHP’li vatandaşlara hitaben balkon konuşması yapan Belediye Başkanı Av. Ökkeş Elmasoğlu, Hatay’ın güzide ilçesinde tüm partili partisiz vatandaşları  ayırt etmeden hizmet edeceğini söyledi.

 

Belediye Başkanı Av. Ökkeş Elmasoğlu başta Burnaz Plajı, Şahin tepesi  ve memleketin en önemli geçim kaynağı olan Narenciyeyi uluslararası  tanıtımını yapacaklarını vurguladı.

 

Konuşma sonrası makamına geçen yeni Belediye Başkanı Av. Elmasoğlu geçen dönem belediye başkanı Kasım Şimşek ile karşılıklı defterleri imzalayarak belediyeyi devir aldı.