İskenderun Balıkçı Barınağı’nda Belediye tarafından yaptırılan ve uzun yıllardır balık hali olarak hizmet veren binanın yıkımı gerçekleştirildi, yerinin ise yeşil alan olarak değerlendirileceği açıklandı.

 

Sahil şeridinde Balıkçı Barınağı bitişiğindeki eski balık halinin yıkımına tanıklık eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eski balık halinin bir süre önce boşaltıldığını, ancak metruk bir bina olarak çeşitli olumsuzluklara neden olduğu için yıkımına karar verdiklerini söyledi.  

 

İskenderun sahil şeridinde eski balık halinin yeri ve balıkçı barınağının taşınması sonrası tüm bölgenin yeniden düzenleneceğini belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Balık halinin modern bir mekâna taşındıktan sonra eski yerinde görüntü kirliliği olması ve geceleri de nahoş hareketlerin yaşandığı bilgisi nedeniyle yıkımına karar verdik. Burayı yeşil alanın devamı olarak oturma alanları olarak değerlendireceğiz“ dedi.

 

BALIKÇI BARINAĞI MARİNA OLACAK…

Balıkçı barınağının Arsuz Madenli’ye taşınacağını hatırlatan Başkan Seyfi Dingil, Madenli Barınağının Ulaştırma Bakanlığı’ndan henüz kesin kabulünün yapılması sonra İskenderun Balıkçı Barınağı’nın yerini marina olarak değerlendirmek istediklerini vurguladı.