Çevrede bulunan esnaf ve vatandaşların terk edilmiş harabe bina için şikâyetleri gün geçtikçe daha artıyor. Hem kendileri, hem vatandaşlar için canına zarar vermesinden endişe duyan esnaflardan Cevdet Üstün “Önlem alınması için birinin ölmesi mi gerekiyor acaba? Belediyeden bu duruma müdahale etmesini istiyoruz. Eski bir yapı, metruk binadan düşen taş ve moloz yığınları hem bizlerin, hem vatandaşların canına zarar verebilecek duruma geldi, ilgililerden önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

 

Sahibinin ilgilenmediği binanın kendi kaderine bırakılmış durumda olduğunu dile getiren çevre esnaflarından Adnan Ünlü de “Geçtiğimiz günlerde küçük bir çocuk bisikleti ile geçerken esnafın dikkati üzerine binadan kopan taşın altında kalmaktan son anda kurtarıldı. Biz kimsenin canı yansın istemiyoruz. Eğer bina için bir şey yapılmayacaksa, kimse zarar görmesin ve yıkılsın” şeklinde tehlikenin boyutlarına dikkat çekti.

 

Yetkililerden ayrıca trafiğe kapalı olan sokağın motorlu taşıtlara da kapatılmasını isteyen çevre esnafları, burada bir kazanın olmasından endişe ettiklerini sözlerine ekledi.