Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde üzerlerine gelen aracın altında kalmamaları için kızını iterek kurtaran ancak kendisi ağır yaralanan 35 yaşındaki fedakar anne Rengin Uzunyiğit'in sağlığı iyiye gidiyor.

 

Piri Reis Mahallesi'nde geçen ay meydana gelen kazada, özel otomobil ile yolcu  minibüsü çarpıştı. Kazada savrulan minibüs kaldırımda çocuğuyla yürüyen Rengin Mahmut Uzunyiğit'e çarptı.

 

Kazayı görüp, kızını iterek kurtaran kadın, İskenderun Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından sevk edildiği özel hastanedeki tedavisi sürüyor. Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Atilla Ersoy'un gerçekleştirdiği başarılı ameliyatla, kolunda ve bacağındaki doku kayıpları, deri nakliyle kapatıldı.

 

Ameliyatın ardından kolunu ve bacağını artık rahatça kullanabilen Uzunyiğit'in sağlık durumu hakkında bilgiler veren Op. Dr. Atilla Ersoy, "Hastamızın, trafik kazası nedeniyle ilk müdahalesini İskenderun Devlet Hastanesi'ndeki hekim arkadaşlarımız gerçekleştirmiş olup, bacağına yapay damar koyarak ve kanamayı durdurarak hastamızın hayatını kurtarmışlardır. Kolundaki ve bacağındaki geniş doku kaybı için ise hastayı kliniğe aldık. Gerekli hazırlıkların ardından hastamızın kolundaki ve bacağındaki doku kayıplarını ameliyatla kapattık. Rengin Hanım, artık kolunu ve bacağını rahatça kullanabilecek" dedi.