Fitpoint Sağlık ve Spor Merkezi, düzenlenen kokteyl ile İskenderun’da hizmete girdi. 

 

Ülke genelinde sadece büyük şehirlerde bulunan ve diğer spor merkezlerinden farklık konseptle hizmet veren Fitpoint Sağlık ve Spor merkezi, ‘Spor sağlık, sağlık hayattır’ sloganıyla spora ve sağlığa önem verenlerin yeni adresi oldu.  

 

        İş kadını Sabah Yılmaz’ın girişimleriyle ülke genelinde sadece İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde hizmet veren Fitpoint’in açılışı, seçkin davetlilerin katılımıyla kapılarını açtı.

       

Kurdela kesimi sonrasında gerek kadın girişimci Sabah Yılmaz ve gerekse Fitpoint markasının sahibi İbrahim Zeki Gündoğmuş, davete katılanlara yapılacak hizmetler ve cihazlar hakkında bilgi verirken, bir davetli de cihazı üzerine denedi.

 

Markanın işleyişi konusunda bilgiler veren İbrahim Zeki Gündoğmuş, İskenderun’un gelişmişlik bakımından fitpointe çok uygun olduğuna inandıkları için buraya şube verdiklerini ifade ederek “Hizmeti üstlenen girişimcilerin olaya olumlu bakmalarının yanında kullanılan malzeme de birleşince İskenderun’a büyük hizmetler verebileceğine inandık. Normal bir spor salonuna uzun bir dönemde 6 veya 9 ay gitme durumunda dahi vücudunuzdaki kas oranındaki artış ve yağ oranındaki azalış buradaki kadar etkili olmuyor” dedi.

 

Gündoğmuş kullandıkları Cihazın özelliğinin Almanların en son teknolojiyle üretilmiş olması, dünyasal örgütün tıbbi ruhsat onayının alması CE belgesiyle birlikte dünyadaki ilk ve tek medikal cihazı olduğunun altını çizerek “Özelliği çok kısa süre içerisinde kasları çok yoğun bir şekilde çalıştırmasıdır. EMS cihazlarından farkı da diğer EMS cihazlarında kas uyarı sistemi diye geçer 0-100 frekansta sinirler uyarılarak kas uyarısı yapılır. Bizim cihaz EMS sisteminin yanında EMA denilen sistem de ilave edildi. Bu ise az önce dediğimiz 0-100 frekans, burada 0-2000 frekans oluyor. Motoriks sinirler uyarılmadan ana kaslara uyarıldığı için çok kısa sürede sonuç alınıyor. Yani vücuttaki kas oranları artarken, yağ oranları azalıyor. Paralelinde kilo kaybıyla birlikte sıklaşmış hoş ve sağlıklı bir vücut ortaya çıkıyor” diye konuştu.

 

        Gündoğmuş, cihazın ayrıca, birçok rahatsızlıkları giderci özelliğe de sahip olduğuna vurgu yaparak, bel fıtığı, kas rahatsızlıkları, idrar kaçırma gibi hastalıkları da giderme özelliğine sahip olduğunu söyledi.

 

        İşletmeci Sabah Yılmaz da, sağlık ve sporu bir arada yapan ve kesin çözüm ortaya koyan bir salonun eksikliğinin hissedildiği İskenderun’da farklı bir konsept olan Fitpoint’i burada açma ihtiyacı duyduklarını kaydederek, şimdiden halkın büyük ilgisini çektiklerini anlattı.