Cumhuriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi yeni Deniz Hastanesi yanında bulunan Fizyolife Klinik Pilates & Manüel Terapi Merkezinin açılışı ilgi gördü. Fizyoterapist kardeşler Sezgin ve Özlem Kahiloğuları’na ait olan Sağlıklı yaşam merkezinin açılışına, Belediye Başkanı Mithat Nehir, Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahiloğulları, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Fizyoterapist Kahiloğulları kardeşler Samandağ’ın ihtiyacı doğrultusunda ilk defa böyle bir Merkezi hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını belirterek “Açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyoruz. Gündelik hayatı kolaylaştırmak ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek amacındayız. Merkezimizde, Hamile Pilatesi, Aletli Pilates, Klinik Plates ve Manüel Terapi hizmetleri vermekteyiz. Merkezimizde, vücudumuzda hareket sistemi elemanlarından kas, bağ ve eklem bölümlerinin etkilenmesiyle ortaya çıkan ağrı ve fonksiyon kayıplarının özel tekniklerle Manüel terapi ile tedavi edilmektedir. Gebelerde, gebelik sürecinin daha sağlıklı geçirilmesi, doğum sırasında rahat ıkınarak rahat bir doğum gerçekleştirilmesi ve doğum sonrası bedensel- zihinsel toparlanmanın daha hızlı olması için plates yapmaları önerilmektedir” diye konuştu.

 

Gebe kadınların, gebeliği takip eden hekim onayı olmadan plates yapmalarını kesinlikle önermeyen Fizyoterapist Kahiloğulları kardeşler “Klinik plateste amaç, bireyin asıl şikâyeti olan tıbbi problemi ortadan kaldırmaktır. Skolyoz, kifoz, duruş bozuklukları, fibromyalji, eklem kireçlenmeleri, menüsküs yaralanmaları, bağ yaralanmaları, bel fıtığı, boyun fıtığı gibi hastalıklarda fizyoterapist eşliğinde tedavi etmekteyiz” dediler.