İki yılda bir düzenlenen ve beton sektörünün kalbinin attığı bu fuara, 30m³‘lük STRENX MILLENIUM Silobas ve 30m³’lük STRENX V-Type Silobas ile katılan GÜVEN,  yeni tasarım bu ürünlerini 350 m² dev standında sergileme imkânı da buldu.

 

Firma adına fuara Güven’in kurucu Başkanı Cemil Kirmit, Genel Müdür Yardımcısı ve satış sorumlusu Metin Kimit ile İmalat Müdürü Makine Yüksek Mühendisi Mehmet Kirmit katıldı.

 

GÜVEN’in, Beton 2018 Fuarında sergilediği taşıma kapasitesi 30 m³ olan ve ağırlığı da 6.850 Kg’lık yeni tasarım STRENX MILLENIUM silobas fuarda çok büyük ilgi gördü. Özellikle dökme çimento taşıyan firmalar açısından büyük rağbet ve öncelik gösterilmesi ile de BETON 2018 fuarının yıldızı oldu. Rakipleri tarafından da takdir edilen STRENX MILLENIUM silobas, özel tasarım ve işçiliği ile de fuarın daha ilk gününden İzmir’de faaliyet gösteren bölgenin en güçlü dökme çimento nakliyesi yapan GÜRAN Nakliyat firmasına satıldı.

 

GÜVEN’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kirmit, firma olarak en büyük başarılarının, müşterilerinin kendilerine duydukları güven ve sadakat olduğunu dile getirerek “Bunu fuarlarda daha iyi görüyoruz ve anlıyoruz. Yaptığımız her yeni ürünü en iyi yaptığımızı biz değil müşterilerimiz ve rakip firmalarımız söylüyor. Bundan daha iyi bir başarı ve mutluluk olabilir mi? ”diye konuştu.

 

Beton 2018 fuarında birçok yeni sipariş aldıklarını ve bunları tam zamanında teslim etmek için şimdiden planlama ve program yaptıklarını dile getiren Cemil Kirmit, şöyle konuştu:

 

“Yapılan bu fuarlar hem GÜVEN için hem de ülke ekonomisi için çok faydalı, hem yaptığımız çalışmaların karşılığını bu fuarlarda alıyoruz hem de piyasa ve sektörün nereye koştuğunu, sektörün ihtiyaçlarını bu fuarlarda daha iyi görüyoruz.” 

 

YENİ ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ

GÜVEN ’in Beton2018 fuarında sergilediği ve 2 bar çalışma basıncında çalışan 30m³kapasiteli 30m³ V-Type silobas’ın da birçok üstün özelliği bulunuyor. Kazan sacı 2mm kalınlıkta ve 1000 DP mukavemetli İsveç çeliği STRENX malzemeden imal edildi. Kazan ve şase tasarımı öncelikle 3D tasarım programında dizayn edildi ve gerekli olan mukavemet analizleri uzman mühendisler tarafından uygulandı. Şasede, daha hafif ama bir o kadar dayanıklı İsveç çeliği olan STRENX 700 mc marka sac kullanıldı. Bütün bu malzemeler daha sonra GÜVEN ’in eşsiz tasarımı, işçiliği ve kalitesiyle de birleşince ortaya üstün özelliklere sahip bir ürün çıktı.