İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri, teorik bilgilerini pekiştirmek için ASAŞ Filtre Fabrikasına teknik gezi düzenledi.

İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, “Sac Metal Kalıpçılığı” dersi kapsamında ASAŞ’ın üretim tesislerini ziyaret etti. İSTE Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu öncülüğünde, Araştırma Görevlisi Mehmet Ali Güvenç eşliğinde düzenlenen ‘ders uygulaması’ niteliğindeki teknik gezide; ASAŞ üretim tesislerindeki sac metal kalıplarının üretim ve kullanım süreçlerini incelediler.

İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, “ASAŞ’a yapmış olduğumuz teknik gezide, firmada, ürün/üretim süreçleri, sac metal kalıpları incelenmiş ve üretimde yeni yaklaşımlar konusunda detaylı bilgiler alınmıştır.” dedi.

 ASAŞ Fabrikası üretim müdürü, makine mühendisi Hakan Solmaz, mühendis adaylarının her konudaki sorularını yanıtlayarak gelecekleri ile ilgili alacakları kararlarda yardımcı olacak bilgiler paylaştı.