Hatay Valisi Rahmi Doğan Erzin’den Arsuz’a ve Belen’e kadar bölge içerisinde bulunan şehit yakınları ve gazilerle birlikte iftar yaptı. Vali Doğan’a Hatay Büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcıları ve ilçe kaymakamları ile protokol üyeleri eşleri ile birlikte iştirak ettiler.

Ramada otel’de gerçekleşen 1200 kişinin katıldığı iftarda konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan, birileri ekonomik olarak Türkiye Cumhuriyetini diz çöktürmeye çalıştıkça Türkiye Cumhuriyeti buradan daha da güçlenerek daha da kuvvetlenerek çıkmaktadır diyerek şunları söyledi:

“Ramazan’ı Şerifin Devletimize, milletimize yurdumuza hayırlar getirsin diliyorum. Birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize huzurumuza ve gelişmemize katkı sağlasın. Bu mübarek günün feyzi ile birlikte inşallah memleketimizin gelişmesi, yurdumuzun büyümesi devletimizin güçlenmesi için el birliği içerisinde gayretler ediyoruz, çalışıyoruz çırpınıyoruz. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devletini dara düşürmek, zorda bırakmak diz çöktürmek isteyen uluslararası güçlerin kurmuş olduğu oyunları da bir taraftan bertaraf ediyoruz. Hükümetimizin çok ciddi yatırımları, ciddi çalışmaları devam etmekte. Birileri ekonomik olarak Türkiye Cumhuriyetini diz çöktürmeye çalıştıkça Türkiye Cumhuriyeti buradan daha da güçlenerek daha da kuvvetlenerek çıkmakta ve milletine hizmet yolunda hızlı adımlarla yoluna devam etmektedir. İnşallah gelecek daha güzel olacak. Daha iyi olacak memleketimiz için milletimiz için hayırlara vesile olacaktır. Bu gün şehit yakınlarımızla gazilerimizle birlikte iftar yaptık. Bu iftarı veren Tosyalı ailesine şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.