İskenderun Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman’ı Dr. Mahmut  Aslan ve Fizyoterapist  Osteopat Mehmet Ali Yılmaz’ın uyguladığı 3 haftalık tedavi sonucu sağlığına kavuşan Edip Rende yanlış masaj sonucu felç olabileceğini düşünemediğini söyledi.

 

Hastane’de Brakial Pleksus teşhisi konulan Edip Rendeye uyguladıkları tedavi hakkında konuşan  Dr. Mahmut Aslan, hastaya daha önce boyun fıtığı ve omuz eklemini çalıştıran liflerde kopma olduğunun söylendiğini ifade etti. Hastaya sadece ilaç tedavisi uygulandığını belirten Dr. Mahmut Aslan; “Hasta uygulanan  tedaviden sonuç alamayınca bizlere başvurdu. Hastaya yapılan tetkiklerin ardından, kolu çalıştıran sinirlerde ciddi zedelenmeler tespit ettik” dedi.

 

EĞİTİM ALMAMIŞ KİŞİLERE MASAJ YAPTIRMAK CİDDİ SAĞLIK SORUNLARINA YOL AÇAR

Medikal tedavi ile, ünitelerinde uyguladıkları elektroterapi ile sinir mobilisyonları gibi tekniklerle tedavinin üçüncü haftasında hastanın  tamamen iyileştiğini kaydeden Dr. Aslan; “Hastamızın boynundan koluna giden sinirlerin zedelenmesi, gelişigüzel yapılan masajdan oluşmuştur. Ağrı yaşayan bireylerin, evde ya da eğitim almamış kişilere sert masaj yaptırması ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir” şeklinde konuştu.

 

Oğlu tarafından yanlış mesajdan sonra kolunu kıpırtadamadığını söyleyen Edip Rende, bir ay boyunca gitmediği doktor kalmadığını, kimsenin nedenini bulamadığını  dile getirdi. Dr.Mahmut  Aslan ve Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi’ne sağlığına kavuşturduğu için teşekkür etti.