‘Tamamlayıcı tıp tedavisi’ olarak bilinen akupunktur tedavisi  İskenderun Gelişim Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

 

Gelişim Hastanesi  Başhekim ve Akapunktur Tedavisi Uzmanı Dr. Ömer Suha Caymaz, merkezde; Obezite (Şişmanlık), Migren ve Baş Ağrısı, Ağrılı Sendromlar, Kabızlık, Astım, Depresyon, Anksiyete, Uyku Bozuklukları, Sigara Bağımlılığı, Çocuklarda İdrar Kaçırma gibi sağlık sorunlarına, tamamlayıcı tedavi olarak akupunktur uygulayacaklarını ifade etti. 

 

Akupunktur tedavisi hakkında bilgiler veren Caymaz, vücudun belirli noktalarına ince uçlu özel iğneler batırılarak yapılan bir tedavi şekli olduğunu, vücutta dengenin sağlanması esasına dayalı olarak, uygulanan etkili ve bilimsel tedavi yöntemleri arasında yer aldığını ifade etti.

 

Caymaz ;”Akupunktur tedavisi, vücutta oluşan hastalıkları veya fonksiyon bozukluklarını ortadan kaldırmak için tek kullanımlık özel akupunktur iğneleri ile yapılır. Bu iğneler, yeri ve özelliği belirli olan noktalara (kulak, baş, tüm vücut bölgelerine olmak üzere), akupunktur eğitimi almış hekimler (Sağlık Bakanlığı onaylı) tarafından uygulanmaktadır. Akupunktur ile başladığımız tamamlayıcı tedavinin yanı sıra diğer tamamlayıcı tıp alanlarında da çalışmalarımızı genişletmeyi hedefliyoruz” şeklinde açıklama yaptı.