Edinilen bilgiye göre, ailesiyle yaşayan Murat Doğuç, Barbaros Mahallesi Şehit Oğuz Yener Caddesi üzerindeki evlerinin damına tek gözlü banyo ve tuvaleti bulunan bekar odasında yatıp kalıyordu.

 

Bir işyerinde çalışan Murat Doğuç (31) akşam evlerinin damındaki tek gözlü derme çatma odada uyumaya gitti, sabah da işe gitmek için uyanmayınca, babası tarafından uyandırılmak istendi. Baba üst kata çıkıp oğlunun kaldığı yerin kapısını çaldı, seslendi ancak içeriden ses gelmedi. Kapı da kilitli olunca, hemen bir çilingir çağırıldı ve kapı açıldı içeri girildiğinde baba, oğlunu odada göremedi, banyoya geçip baktılar ve korkunç manzarayla (kanlar içindeki) oğlunun cansız bedeniyle karşılaştı. Aile perişan oldu, durum polise bildirildi. Olay yerine gelen ekipler, banyoda kanlar içerisindeki gencin cesedi etrafında incelemelerde bulundular.

 

Yapılan tahkikatta ilk değerlendirmelere göre kesici aletle intihar etmiş olabileceği üzerinde durulan gencin cesedini olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı Adana Adli Tıp Kurumu’na otopsiye gönderdi.