Hatay'ın Arsuz ilçesinde kolej inşaatında meydana gelen göçük altında kalarak yaralanan 37 yaşındaki Kemal Çoban’ın vücuduna 1 metre uzunluğunda çubuk demir saplandı. Bir demir çubuk başarılı operasyonla İskenderun Devlet Hastanesinde çıkartıldı.  

 

İnşaat alanında tabla betonu dökülmesi sırasında meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği üç kişinin yaralandığı göçükten yaralı olarak kurtarılan Kemal Çoban’ın karın kısmından giren çubuk demir olay yerinde kurtarma ekibi tarafından bir kısmı kesilerek hastaneye yetiştirildi.

 

Göçük altında kalarak hayatını kaybeden işçi Adem Çoban’ın kardeşi olan Kemal Çoban AFAD ve Hatay Büyükşehir ekiplerinin yaralı Çoban bir metre çubuk demir ile İskenderun Devlet Hastanesine getirildi.

 

Acildeki müdahalenin ardından Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Süleyman Belli tarafından ameliyata alınan vücuduna çubuk demir saplı işçi, başarılı bir operasyon geçirdi.

 

Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Süleyman Belli ameliyatın başarılı geçtiğini belirterek ”Yaralı işçi sağ kasıktan giren ve göğüs kafesine kadar içeride ilerleyen yaklaşık bir metre kadar çubuk demirle geldi. Müdahalemizin ardından, hastamız demir çubuktan kurtarıldı, şuaınki sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyebilirim” dedi.