24 Haziran erken genel seçimde Ak Parti Hatay Milletvekilliği için Belediyedeki görevinden istifa eden İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük İl Başkanlığına da başvuru dilekçesini sundu.

 

Erken seçim kararı ile bir karar almak durumunda kaldığını ifade eden Ergün Gözüküçük “Bu tabi benim fikrimden ziyade kamuoyu ve tabanımızdan çok ciddi bir baskının sonucudur. Ben de bu baskıya asla kayıtsız kalamazdım, tabanımızın kararına tabi ki de sessiz kalamayarak bu yola çıkmış bulunuyorum” dedi.

 

Devletini, memleketini bayrağını seven bir insan olduğunu, bugüne kadar tüm görevlerini hizmet aşkı ile sürdürdüğünü dile getiren Ak Parti Hatay Milletvekili aday adayı Ergin Gözüküçük “Bundan sonrada Rabbim nasip ederse memleketimizin ve ülkemizin mutluluğu için bu yola çıktım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan giderek bu ülkeye hizmet etme şerefine ulaşırsak halkımızda mutlu olur. Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında hizmet etmek beni de fazlasıyla memnun eder “diye konuştu.