İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım; Mevzuatların sürekli değiştiği, çok fazla atlanabilme ihtimali olan konularda üyelere yönelik eğitimlere ağırlık verdiklerini söyledi. Yıldırım, “Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde artık işlemlerimizin büyük bir bölümü internet üzerinde yapıldığı için bu tür eğitici toplantıları önemsiyoruz” dedi.

TÜRMOB Genel sekreteri Yahya Arıkan, Meslek mensupları olarak yaptığımız işin kalitesine önem vermeli, mükellefler ile Muhasebeciler arasında birlik ve beraberlikler sağlanması gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi:

“ Gerek mevzuat gerek diğer sorunların çözümü noktasında çaba sarf ediyoruz. Bizler başından beri uzlaşma ve diyaloga son derece önem veriyoruz. Ama hakkımız alınıyorsa sonuna kadar mücadele ederiz”  

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Yeminli Mali Müşavir İrfan Vural , ‘İnşaat Muhasebesi ve Vergilendirme uygulamaları’ konusunda katılımcılara sine vizyon destekli olarak bilgiler verdi.

Toplantıya, İTSO Meclis üyeleri,  Adana Hatay ve çevre illerden SMMM Oda Başkanları, İTSO üyeleri, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve meslek mensupları katıldı.