Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir genç bir iş hanının dış cephesindeki beton çıkıntıdan sarkarak intihar girişiminde bulundu. Gencin gururunun kırıldığı gerekçesiyle intihara kalkıştığı öğrenildi.  

 

Olay öğle saatlerinde Kurtuluş Mahallesinde bulunan Büyük Çarşı İş hanının A blok 4. Katında dış cephedeki yaklaşık 30 santimlik beton çıkıp ayaklarını aşağıya sarkıtan 20 yaşındaki Orhan Zater’in iddiaya göre çalıştığı çay ocağında çayla, şeker çalınma olayının üzerine kaldığı ve işten kovulduğu gerekçesiyle intihara kalkıştığı anlaşıldı.      

 

Çevredeki vatandaşlar kısa sürede aşağıda toplandı, iş hanındaki işyerlerinin penceresinden bakanlar intihar genç girişimcisini büyük bir merak ve heyecanla izledi.

 

Bu arada birçok vatandaşın cep telefonuyla olayı bir gazeteci gibi kaydetmesi ve sosyal ağlarda canlı yayın yapması ise dikkat çekti. Olay yerine kısa sürede ulaşan polis, itfaiye ve sağlık ekipleri olası intihar için önlemlerini aldı. İtfaiye ekipleri intihar girişimcisinin hemen altına kurtarma yastığı açtı.

 

Gazetecilerin dışında vatandaşların cep telefonuyla bu anları kaydetme telaşına polis de tepki gösteri ve çevredeki vatandaşları uzaklaştırmaya çalıştı.

 

İntihar girişimcisi gencin bir çay ocağında çalışan Orhan Zater olduğu öğrenilirken, yukarıda polis ve vatandaşların ikna çabalarına umursamadığı gözlendi.

 

Ancak olay yerine gelen ve patronu olduğunu ifade eden bir kişi, hırsızın bulunduğunu, güvenlik kamerasında görüldüğünü söylemesi üzerine, genç ayağı sarkık olarak güçlükle durduğu yerden yavaşça doğruldu, yanına gelen bir kişinin de yardımıyla aşağıya indirildi.