Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Samandağ ve İskenderun’dan Mersin, Gazimağusa ve Beyrut’a kadar uzanan güzergahta deniz otobüsü seferleri projesine Büyükşehir Belediye Meclisi onay verdi.

 

Uzun süredir kamuoyunun gündemini işgal eden kimi çevreler için heyecan yaratan, kimi çevreler için de tereddütleri olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) sefer projesi Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat Meclis toplantısında gündemdeki yerini aldı. Üzerinde uzun görüşlerin ve çalışmaların görüşüldüğü meclis toplantısında HADO projesinin hayata geçmesi için oy birliği ile önemli proje kabul edildi.

 

 Meclisin HADO seferlerinde kullanılacak olan deniz otobüsünü 5 yıllık kiralama yöntemi ile kabul ettiği proje en kısa sürede çalışmalarını tamamlayarak 23 Nisan’da ilk seferini yapmak için hedef konuldu.

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Projenin Hatay için önemli olduğunu herkes tarafından kabul gördüğünün altını çizerek, ”Bursa yapmış olmuş bizde araştırdık. Müsteşar ile Genel Müdür ile görüştük. Meclisten geçirin başlayın dediler” dedi.