İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ile Türkiye Gazeteciler Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği ‘15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ ile ilgili Anadolu Basınında çıkan haberlerden oluşan sergi açıldı.  

 

İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde düzenlenen serginin açılışına Kaymakam Recep Soytürk, HBB Başkanı Lütfü Savaş, İlçe Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İSTE Rektörü Türkay Dereli, Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Düzenlenen serginin açılışı öncesinde konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, serginin vatandaşlar tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğinin altını çizerek, “15 Temmuz ruhunu, Yenikapı ruhunu, darbeye karşı çıkan milli iradeye sahip çıkan milletimizin bu ruhunu, hep canlı tutmamız gerekiyor. Serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri serginin açılışını gerçekleştirerek sergiyi gezdiler. Daha sonra protokol üyeleri İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret ettiler.