Her ay bir mahallenin  belirlendiği okulun ev sahipliğinde gerçekleştirilen  toplantılar aracılığı ile  İskenderun’da bulunun  devlet okullarının genel durumu  ve mahallenin sorun ve ihtiyaçlarını belirlemek amacı ile yapılan toplantılar amacına ulaşıyor.

 

Karayılan Saraç Ortaokulu ev sahipliğinde, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Yanmaz, civardaki okulların idarecileri ve okul aile birliği başkanları ile Karayılan Mahallesi Muhtarı Osman Baltacı katıldı.

 

Kaymakam Soytürk okul binasında inceleme yaptı. Okul idarecileri, okul aile birliği ve mahalle muhtarları ile görüşerek sorunlar hakkında konuşuldu.

 

Ziyarette konuşan Karayılan Saraç İlkokulu Müdürü Osman Balıbay okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında  Kaymakam Soytürk’e bilgi verdi. Karayılan Mahallesi ve civarında bulunan devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, karşılıklı istişarede bulunuldu.

 

Kaymakam Soytürk, okulların sorun ve ihtiyaçlarını, başarı ortalamasını,2018-2019 eğitim öğretim yılında sorun ve eksiklikler için çalışmaların yapılacağını kaydetti.