Saadet Partisi Milletvekili adayları  Dr. Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, İl Başkanı Hamza Çalışkan ve partililer önce Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB),  Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) ile bazı esnaf ziyaretlerinden sonra Kırıkhan ve Altınözü’nde taziye ziyaretlerinde bulundu.

 

Adaylar daha sonra, Hatay Yardımlaşma Derneği'ni (HAYAD) ziyaret etti.İhtiyaç sahibi aileler ve Suriyelilere iftar için dağıtılacak paketleme çalışmasına katıldı.

 

1.sıra Milletvekili adayı Dr. Necmettin Çalışkan, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(HESOB) ve Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) ziyaretlerinde, bu önemli kuruluşların  Hatay için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

 

Hatay’ın siyasi anlamda sahipsiz olduğunu, Hatay’ın en iyi şekilde Ankara’da temsil edilmesi gerektiğini  dile getiren Çalışkan; “Sadece genel başkanın referansına sırtına dayayarak ortaya çıkan ama halktan kopuk, Hatay’da yaşamamış, ikametgâhı dahi olmayan adaylardan sonuç elde etmek zordur”dedi.

 

Ankara’da iş takip edecek birilerinin önemine değinen Çalışkan; “Halkın sorunlarını hızlıca çözecek adaylara ihtiyaç var. Bendeniz seçildiğim takdirde bugün olduğu gibi halkın içinde olmayı kendime bir görev addediyor, huzurlarınızda bunu taahhüt ediyorum” açıklamasında bulundu.