Edinilen bilgiye göre, sahil şeridi üzerindeki Halk Eğitim Merkezi Binası civarında motosikletli iki kişinin saldırısına uğrayan Saçar, İskenderun Devlet Hastanesi’ndeki müdahalenin ardından, evinde istirahate çekildi.

 

Emniyet ekiplerine saldırıyla ilgili ifade de verdikten sonra, kısa bir açıklama yapan Gazeteci Hamit Saçar, bu tür saldırıların gazetecileri yıldıramayacağını belirterek, “Bugün sabah saat 9.00 civarında İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yanında motosikletli iki kişinin saldırısına uğradım. Yolda yürürken, bana arkadan saldırarak darp ettiler. Benim sadece vatanımı, milletimi ve bayrağımı severek yaptığım gazetecilikte, kendilerini gizleyerek maşa ve taşeron kullanarak bizi yıldırmaya çalışan zavallılar beni yıldıramayacaklarını, aksine daha fazla kamçılayacaklarını bilmeliler” dedi.

 

Hesabı olanların namertçe değil, mertçe karşısına dikilmesini istediğini ifade eden Saçar “Devletin güvenlik güçlerinin ve Cumhuriyet Başsavcılığının harekete geçmesini, olayın arkasındaki karanlık ellerin ortaya çıkartılarak yargıya teslim edilmesini istiyor ve bekliyorum. Bizi hiç kimse kendi ülkemizde yabancı yaşatamaz” diye konuştu.