Türkiye'nin, ilk uzun metrajlı arapça komedi filmi olan Hasan Fisso ‘nun Galası yoğun katılım ile gerçekleşti. Gösterildiği altı salonda neredeyse adım atacak yerin bile kalmadığı Hasan Fisso filmi muhteşem gala programı ile akıllara kazındı.

 

Yönetmenliğini Meriç Bucak ile Berkan Aktepe’nin birlikte yaptığı filmde rol alan Şerihan Beyazgül, Meriç Gültekin, Nebih Keremoğlu, Mahmut Ay, Sevcan Rencüzoğulları, Serdar Duman Özkan Renda, Savaş Koku, Alican Gültekin, Olcay Ğanter, Ayfer Bostancı, Hayro ve tüm ekibin hazır bulunduğu gala programına CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Kanaat Önderi Sedat Bilgin, İşadamı Oktay Küçükdüveyki’nin yanısıra iş ve sanat dünyasından bir çok ünlü isim, Film ekibinin aileleri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

İzleyenleri kahkahalara boğan Hasan Fisso filminin Gala programında ilk anlarından itibaren sevenleri ile bol bol fotoğraf çekilen filminin yapımcısı ve başrol oyuncusu Meriç Gültekin, Filme ilginin beklediklerinin üzerinde olduğunu söyledi.

 

Gültekin, Hasan Fisso filminde emeği geçen herkese teşekkür ederek “Biz yaptığımız işten çok mutluyuz. Büyük ve gurur verici bir iş ortaya çıkardık. Bu vesileyle filme emek harcayan herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Gelen bütün olumlu ve olumsuz eleştiriler bizim için çok kıymetli çok değerli, İnşallah bundan sonra ana dilimizde böyle filmler olur ve biz de bu filmlerin devamını yaparız. Bu film başarılı olursa, sahip çıkılırsa başkaları da böyle filmler yapar. Amacımız insanların beğenecekleri eğlenecekleri film yapmaktı. İnşallah filmin şansı açık olur. Filmin yapımı kadar gösterisine de çok önem veriyoruz. Arsuz, İskenderun, Adana, Mersin, İstabul, Ankara ve birçok yerde özel gösterimlerle karşınızda olacağız. Avrupa ve Arabistan'da da gösterimler olacak” diye konuştu.

 

10 gün gösterimde kalacak Hasan Fisso filmi; Antakya Konak Sineması: 13:30 - 15:30 - 17:30 - 19:30. Samandağ Yeni Çarşı Konferans Salonu: 13:30 - 15:30 - 17:30 - 19:30 seanslarında izleyiciyle buluşuyor.

 

Hasan Fisso filmi ekibi film sonunda tebrikleri kabul etti, anı ölümsüzleştirmek için konuklarla bol bol fotoğraflar çekildi.