Koruhüyük, Çınarbaşı ve Bintaş köylerinin ait olan, Afrin sınır bölgesindeki binlerce dönüm zeytinlik arazilerinin ve burada kışlayan Yörüklerin yolları ağır kış şartları dolayısıyla iyice bozulunca HBB ekipleri devreye girdi. Bu köylerin yol sorunu taleplerini dikkate alan HBB, arazi yol çalışmalarına bir haftadır sürdürüyor. Kışın bozulan yollara, Hassa Aktepe'de bulunan volkanik curuf dökülüp, silindirle sıkıştırılarak daha da kullanılışlı hale getirdi.

 

CHP Hassa İlçe Başkanı Haydar Ergüneş yol çalışmalarını yerinde görmek ve Yörüklerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bölgeye giderek, çalışmaları yerinde inceledi.

 

Yörüklerle sohbet ederek, onların dertlerini dinleyen İlçe Başkan Haydar Ergüneş HBB Başkanı Lütfü Savaş'ın selamlarını da iletti.

 

Hassa CHP İlçe Başkanı Haydar Ergüneş Herkese ve herkesime eşit hizmet etme anlayışıyla yola çıktıklarını belirterek, Afrin Zeytindalı Harekatı güzergahı, zeytinlik arazileri ve Yörüklerin yollarındaki eksiklikleri gidermek için çalışmalar başlattıklarını, bu çalışmaların Hassa'nın diğer noktalarında da devam edeceğini söyledi.

 

Yörük Kadını Havva Çetin ile Senem Koyuncu ise, yağmurlarla beraber çok sıkıntı çektiklerini, arabalarının yollarının kapandığını ve hastalarını bile doktora götüremediklerini dile aktardı.

 

Yollarının HBB tarafından yapılması ile bu sıkıntılarından kurtulduklarını ifade eden Yürükler, Lütfü Savaş'a teşekkür ettiler.