Hassa’nın Akbez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenler ile öğrencilerden geçen yıl oluşturulan Fotoğrafçılık kulübü bu yıl ikinci sergilerini açtı.

 

Öğretmenler Ayşe Er ve Senem Güngör’ün koordinatörlüğünde öğrencilerden oluşturulan Okulun Fotoğrafçılık Kulübü yıl içerisinde ölümsüzleştirdikleri 300 anın yer aldığı ikinci sergisi okulun A-Blok 2. Kattaki görücüye çıkartıldı. Açılışı yoğun ilgi gören sergide yer alan fotoğraflar hakkında, sahipleri tarafından konuklara bilgiler verildi.

 

Hassa’nın Akbez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü üyesi öğretmen ve öğrenciler her aşamasını destekleyen okul müdürü Turgut Bozkurt teşekkür etti.

 

Birbirinden ilgi çeken, farklı anların yer aldığı fotoğraf sergisi konuklar tarafından ilgiyle incelendi. Kulüp üyeleri öğretmen ile öğrenciler geçen yıl başlattıkları fotoğraf sergisi serisini gelenekselleştirmek istediklerini belirterek “Öğrencilerimiz ve biz fotoğraf sergimizin ikincisini düzenledik. Bir yıllık emeğimizi koyduk bu sergimizde. Fotoğrafa ilgisi olan öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimizin vermiş olduğu fotoğrafları derledik. Yaklaşık 300 fotoğrafı bir araya getirdik. Öğretmenlerimizin desteğiyle çektiğimiz fotoğraflardan yola çıkarak öğrencilerle bir kulüp haline getirdik. Sergide yer alan fotoğrafları çekerken zevk aldık. Geçen yıl hobi olarak başlattığımız fotoğraf sergimizi seneye gelenekselleştirmiş bir şekilde daha da geliştirerek devam edeceğiz” diye konuştular.