Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hassa Temsilciliği açılışına ilçe protokolü, Genel Başkan Mustafa Işık, Temsilcilik Başkanı Fatih Demir, yönetim, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

 

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hassa Temsilciliği Başkanı Fatih Demir, dün olduğu gibi, bugün de aynı inançla bu aziz vatanın birliği, bölünmez bütünlüğüne, ulusal değerlerine saldırılara karşı her zaman kanlarını akıtmaya, canlarını feda etmeye hazır olduklarını söyledi.

 

Genel Başkan Mustafa Işık da, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği‘nin 1915’de kurulduğunu belirterek “Türkiye’de 43 şubesi, 25. Temsilciliğimizi Hassa’da açmak için bir araya geldik. Üye sayısının artmasını istemeyen tek dernek olan Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği olarak 16 bin, maalesef Hassa’mızda da 40’a yakın şehit ile gazimiz bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman şehit ailelerinin, gazilerinin yanında olmuş ve yanında olmaya devam etmektedir. Bu temsilcilik de burada devletin ve şehit aileleri ile gaziler arasında bir köprü görevi görecektir” diye konuştu.

 

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin açılış kurdelesinin kesilmesi sırasında da Kaymakam Yusuf Turhan ise şehitler ve gaziler sayesinde, Hassa’nın bugün buraya toplandığını ifade ederek “Bunun için de son derece gururluyum, teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Derneğin Genel Başkanı Mustafa Işık ve siyasi parti temsilcileri birlikte kurdeleyi keserek derneğin açılışını gerçekleştirdi.

 

Bu arada Bitlis Jandarma Genel Komutanlığı’nın yeni yapılan Lojmanlarına Şehit Veysel Şirin’in isminin verildiğini vurgulayan Kaymakam Turhan daha önceden hazırlanan bir plaketi şehidin eşine takdim etti.