İskenderun Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlusu Psikiyatrist Mehtap Bican, Sosyal Hizmetler Uzmanı Gönül Gökpınar, 10 Ekim Dünya ruh sağlığı gününde toplumsal farkındalık ve damgalama karşıtı çalışmaları yeniden vurgulamak adına şizofreni tanısı alan hastalarla güzel bir çalışmaya imza attı.

 

Büyük bir emek ve bilinçle gerçekleştirilen kutlama etkinliğinde şizofreni tanısı alan hasta ve İskenderun Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Çalışanları tarafından yapmış oldukları el emeği göz nuru çalışmalar İskenderun Devlet Hastanesi içerisinde sergilenerek görücüye çıktı.

 

Etkinliğe İskenderun Devlet Hastanesi yönetici Başhekim Dr. Veysel Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Bestami Bilgili de ilgi gösterdi. İskenderun Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi atölye çalışmalarında ortaya çıkarılan birbirinden ilgi çekici ürünler aynı zamanda Merkezin çalışmalarında kullanılmak üzere satışa sunuldu.

 

Sosyal Hizmetler Uzmanı Gönül Gökpınar her 10 Ekim’de ‘Dünya ruh sağlığı’ günü dolayısıyla Merkez olarak toplumsal farkındalık amacıyla etkinlikler düzenlediklerini belirterek “Biz ve ötekiler olmaktan çıkıp tüm engellere rağmen kişilerin iyilik hallerinin ve ruhsal sağlıklarının önemini vurgulayarak bir bütün olmak ve toplum desteği almak amacındayız. Şizofreni hastalarının yeti yitimlerini rehabilite etme amaçlı yapılan atölye çalışmalarında ortaya çıkarılan ürünlerin sergilendiği bu günde başarmanın, üretmenin ve var olmanın engel tanımadığını sabır ve destekle neler başarılabileceğini göstermekti hedefimiz, aldığımız sonuçlardan çok memnunuz. 10 Ekim ‘Dünya Ruh Sağlığı’ haftası içerisinde Merkezden sağlık hizmeti alan hastalarla birlikte çeşitli etkinliklerimiz sürecek” dedi.