Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'in ardından helikopter ile Antakya stadyumuna indi, partisinin Hatay seçim mitingde vatandaşlara seslendi. Yeni projesinden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’a 25 bin kapasiteli bir stadyum yapacaklarını, eski stadyumu da millet bahçesi yapacaklarını söyledi.

 

Millet Bahçelerinin ardından 'Millet Kıraathanesi' açacaklarını da vurgulayan Erdoğan, "İnşallah yeni bir adım, Millet Kıraathaneleri kuracağız. Bunu Bay İnce yanlış anlayabilir. İskambil oynanan değil, kitaplarla döşeli, içeride kahvesi, keki olacak. Gençlerimiz yaşlılarımız gelecek. Hem kitabını okuyacak hem kekini alacak, çayını kahvesini alacak; ücretsiz, ücretsiz. Yani buralar adeta hayata ne katacak; ruh katacak ruh. 24 saat açık olacak" diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti iktidarında Hatay’a yaptıkları yatırımlarla 16 yılda büyük değişim gerçekleştiğine dikkat çekerek “Diğer partiler gibi bu şehri kökenlere, meşreplere, siyasi görüşlere göre asla ayırmadık. Hatay'ı ihya etmek için 16 yıldır aralıksız çalıştık, çabaladık ve hizmet ürettik. Diğer partiler gibi bu şehri kökenlere, meşreplere, siyasi görüşlere göre asla ayırmadık. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Süryani, Musevi, Protestan, Ortodoks, Katolik... Hatay'da her kim varsa, her kim bu şehirde yaşıyorsa, ayrım yapmaksızın, hepsini bağrımıza bastık" şeklinde konuştu.

 

16 yılda 27,5 katrilyonluk yatırım yaptık Hatay’a, bunu biz yaptık. Laf üretmiyoruz, biz icraat üretiyoruz, icraat. Biz icraat kadrosuyuz, çünkü bu Hatay’a yakışırdı. Hatay için bu yapılmalıydı. Onun için de şu anda huzurluyuz. Ferhat’ın dağları delmesi gibi, bizde Hataylı için Amanosları delip, iki yakayı birbirine kavuşturacağız” şeklinde konuştu.  

 

'ARAMIZDA BİR FARK VAR, BUNU DA ÖĞREN'

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi de eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Bay İnce, Sen Bu İşlerden Anlamazsın! Bay Muharrem, 24 Haziran'da aynı şekilde bu seçimi kaybedersen ne yapacaksın, onu söyle. Bırakıp gidecek misin, onu söyle. Göreceğiz. Şu ana kadar Bay Muharrem…”

 

Erdoğan, 24 Haziran’da Hatay’dan aday olan milletvekillerini de platforma çağırıp halka tanıtarak hem kendisine, hem de partisine oy istedi.