Büyükşehir yasasına itiraz ettiğini söyleyen DP Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, Hatay’ın büyükşehir statüsüne uygun olmadığını ifade etti.

Dolmuşçular Kooperatifi başkanının şehir içine giremediklerini ancak diğer hatların girdiğini söylemesi üzerine Mete Aslan; “ Ben Denizciler ’de 3 yıl oturdum ve buranın şehirleşmesinde ilk adımı ben attım. Sıkıntılarınızı da iyi bilirim. Bana seçim kaybettirenler kazanan belediye başkanı ile anlaşıp bazı dolmuş hatlarına izin verildi. İlçe başkanları da şimdi kalkmış Mete Aslan ne verdi ki diyor. Benim belediye başkanlığımda personelin yarısı o partiliydi. Şehrin her yerinde Türk bayrakları vardı. Şimdi de dayamışlar sırtını yağlı kapıya konuşuyorlar. Sizin sorununuz büyükşehir belediyesi yetkisinde. Ancak biz de elimizden geleni yapacağız. “dedi.

Aslan, kendisi hakkında çekileceği söylentilerinin olduğunu belirterek,” Hakkımda çekilecek diyorlardı. Korkuyorum çekilecek diyenler çekilecek. Başka adaya çalışıyor dediler. Ben kimseye çalışmıyorum bu seçimi kazanmak için aday oldum ve kazanacağıma da inanıyorum.” Diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

“ Suriyeliler konusunda da her yerde aynısını söylüyorum. Elbette bir düzen ve disiplin getireceğiz. Ancak kendi vatandaşlarımızda üstüne düşeni yapmalı. Sahilde oturan yan gelip yatan Suriyelilere ses etmezseniz onlar var diye sahile gitmemezlik ederseniz onlar söz sahibi olur. Bu sahil de bu şehir de sizin. Sahip çıkacaksınız.”