Kongrede ilk olarak Divan Kurulu seçimi gerçekleşti. Divan Kurulu başkanlığına Murat Hayzaran seçilirken Gökhan Alkan ve Sadullah Ergin de Divan Kurulu üyeliğine seçildi.

 

Başkan Mehmet Maden, yönetimi aldıkları günden bu güne kadar geçen süre de yaptıkları çalışmaları ve yeni dönemde yapmak istediklerini anlattı.

 

Başkan Maden  zorlu ve bir o kadar da başarılı bir sezon geçirdiklerini, kümede kalma mücadelesi veren takımı şampiyon yaptıklarını ifade etti..Maden;“Artık yeni dönemde yeni hedeflerimiz var. Bu da her zaman ileriye, yukarıya oynayan bir Hatayspor yaratmak. Bunu da kurumsal olarak güçlenerek yapmayı planlıyoruz. Kurumsal yapımızı güçlü kılmak için birçok adım attık. Hatay Store mağazamızın açılışından futbol okullarına, stad modernizasyonundan passolige kadar birçok yenilik yaptık”dedi. diye açıklama yaptı.

 

Kulüp olarak yeni dönemde  borçlarının olmadığını mevcut borçlarınıda  ödediklerini, şuan da futbolculara borçlarının olmadığını vurgulayan Maden; “Yeni sezonda da taraftarımızı mutlu edecek ve başarı sağlayacak kadro kurmak için hem sportif direktörümüz hem de yöneticilerimiz çok çalışıyor. Hatayspor’un bundan sonraki hedefi Süper Lig’dir”  diye açıklamada bulundu.

 

Gerçekleştirilen kongrede  Hatayspor mali yönden (gelir-gider ve bilanço) ibra edildi.Mehmet Maden başkanlığındaki yönetim kurulu listesi oy birliği ile seçildi.