Hatay Valisi Erdal Ata ile Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Hatay'da mahkemeler tarafından kamuya yararlı bir işte çalıştırılmasına karar verilen 300 hükümlünün çeşitli resmi kurumlarda çalışmasına yönelik protokolü imzaladı.

Hatay Valisi Ata, ildeki birçok kamu kuruluşlarında personel ihtiyacı olduğunu belirterek, hazırlanan protokol sayesinde, hakkında kamu yararına çalışma yaptırım kararı olan yaklaşık 300 hükümlüyü resmi kurumlarda istihdam etme şansına sahip olacaklarını kaydetti.

Vali Ata, Hatay Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün hükümlüler arasında yapacağı tasnife göre ihtiyaç olan yerlerde istihdam sağlanacağını ifade ederek "Böylece hem hükümlülerin geri kalan cezalarının gerçekleşmesi sağlanmış olur hem de kamu hizmetinde çalışmaları kendileri ve toplum açısından faydalı olur." dedi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Tekne de hükümlerin kamu yararına bir işte çalışırken bir taraftan cezalarının infaz edilmiş olacağını bir taraftan da topluma fayda sağlayacaklarını aktardı.

Konuşmaların ardından çeşitli kamu kuruluşlarında temizlik, bakım-onarım, çevre düzenlemesi ve genel idare hizmetlerinde çalıştırılacak denetimli serbestlik tedbiri uygulanan yükümlülerin belli şartlarda ücretsiz çalışmasına izin veren protokol Vali Ata ve Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Tekne tarafından imzalandı.