Toplantıya,Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılıç, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Yasemin Bircan Yıldız, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları ile HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, kurum müdürleri, STK temsilcileri ile iş insanları katılım gösterdi.

 

Hatay’ın sanayi, tarım, tarih, turizm ve hoşgörü anlamında çok önemli değerlere sahip olduğunu, bu potansiyelin harekete geçirilerek halkın  hizmetine sunulması amacıyla, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konularını ele alacaklarını ifade eden Çakıroğlu; “İlimizde yatırım potansiyelini geliştirmeye, üretimi arttırıp, ihracatı geliştirmeye, yeni istihdam alanları yaratmaya, girişimciliği desteklemeye yönelik tüm projelere rehberlik etmeye ve her yönüyle desteklemeye devam edeceğiz. Bu konuda gayretlerini esirgemeyen iş dünyamızın değerli temsilcileri, esnaf sanatkârlarımız, girişimcilerimiz, belediyelerimiz ve kamu kurumlarımızın temsilcileri ile yapacağımız istişareler neticesinde bu toplantının verimli olacağına inanıyorum‘’ şeklinde konuştu.

 

Hatay’ın ekonomik ve sosyal değerlerinin ele alındığı toplantıda, katılımcıların görüşleri alındı. Çeşitli konularda karşılıklı değerlendirmeler yapıldı.