Hatayspor, Adana Demirspor’u Antakya Atatürk stadında ağırladığı karşımayı çok sayıda taraftarın yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları, STK başkanları ve coşkulu taraftar topluluğu izledi.

 

Her iki yarıda beş kez filelerin havalandığı maçta Adana Demir Spor'u 3-2 mağlup ede Hatayspor Süper Lig yolunda Finale kalmanın haklı gururunu yaşadı. Finale kalmanın coşkusu ve kutlamaları statta ve daha sonra da sokaklara taştı.

 

İlk kez süper lige uzanacak kadar yaklaşan Hataylı başta Antakya olmak üzere birçok ilçede de ellerine bordo-beyazlı bayraklarını alarak araçlarla konvoy oluşturdu, sokaklarda büyük bir sevinç yaşandı.    

 

HATAY SPOR'A TEBRİK YAĞIYOR

Hatay Spor'a tebrik yağıyor. Karşılaşmayı izleyen İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, elde ettikleri başarıdan dolayı Hatay Spor teknik heyet ve futbolcuları kutladılar.

 

RAKİP GAZİŞEHİR VE MAÇ İSTANBUL'DA...

Bu arada Hatay’ın süper lig yolundaki rakibi Gazişehir Gaziantep oldu ve maç 30 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 21:45 İstanbul Büyük Şehir Fatih Terim Stadyumunda oynanacak.