Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde öğleden sonra başlayan yemin töreninde, geçici Meclis Başkanı olarak İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz koltuğa oturdu ve 27. Dönem Mecliste ilk yemini eden kişi oldu. 81 İlin Milletvekilleri soyadlarının alfabetik sıralamasına göre kürsüye gelerek yemin etme işlemini gerçekleştirdi.

 

Hatay’da kürsüye ilk olarak MHP’nin itirazına konu olan Ak Partinin beşinci sıra Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik gelerek yeminini etti. Ardından CHP’li Mehmet Güzelmansur, MHP’li Lütfü Kaşıkçı kürsüye gelerek yeninin gerçekleştirdi.

 

HDP’Lİ MENGÜLLÜOĞLU YUHALANDI!

HDP’li Barış Atay Mengüllüoğlu’nun adı okunduğunda salondaki izlenicilerden huy sesi geldi. Geçici Meclis Başkanı Durmuş Yılmaz, görevlileri uyararak, yuhalama yapanların dışarı çıkarılmışını istedi. Kısa süreli karışıklık sonrasında HDP’li Barış Atay Mengullüoğlu da kürsüde yeminini etti.

 

Abdulkadir Özel(AKP), Suzan Şahin(CHP), Hüseyin Şanverdi (AKP), İsmet Tokdemir(CHP), Serkan Topal(CHP), Hacı Bayram Türkoğlu(AKP) ve Hüseyin Yayman (AKP) yeminlerini ederek Hatay’ın 11 milletvekili de 27. Dönem Milletvekilliğini tescillemiş oldu.