Güzelmansur ,Hatay’da TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol ile 25 bin kişilik yeni stadın yapımına 2015 yılında başlandığını, yeni stadın adının ne olacağı konusunda hala belirsizliğin olduğunu kaydeden  Güzelmansur ,Hataylılar’ın yeni stadyumun ismini Mustafa Kemal Atatürk isminin verilmesini istediğini ifade etti.

 

Ulusal Kurtuluş Savaşının önderi, devletin kurucusu,Hatay’ın Anavatana katılışını diplomasi zafere ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk’ün Hataylıların gönüllerindeki yerinin önemli ve özel olduğını vurgulayan Mansuroğlu Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğluna cevaplaması için sorduğu sorular ;

 

Hataylıların yeni stadyuma, Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve sağlığını hiçe sayarak tek kurşun atılmadan Hatay’ın Anavatan’a katılmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesi konusundaki yoğun ve güçlü talepleri dikkate alınacak mıdır?,Hatay’da inşaatı devam eden yeni stadyumun ismi kim tarafından, ne zaman ve hangi kriterler gözetilerek belirlenecektir?,Hatay’da yapımı devam eden 25 bin kişilik yeni stadyum ne zaman hizmete açılacaktır? Daha önce belirlenen Eylül 2018 tarihindeki sapmanın nedeni nedir? ,Son 15 yılda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın faaliyete geçirdiği kaç gençlik ve spor tesisine, Spor Genel Müdürlüğü Ad Verme Yönetmeliği’nin 5’inci maddesinin 2’nci fıkrası gereğince Atatürk, Mustafa Kemal, Gazi veya Ata adları verilmiştir? Yıllar, iller, tesisler detayındaki bilgileri nelerdir?